Для батьків

                               «Ваша власна поведінка — найвирішальніша річ. Ви думаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її. Ви  виховуєте її кожну мить Вашого життя, навіть тоді, коли Вас немає вдома».                                       
                                                                                                                           А.С. Макаренко




Батьки і діти - це одвічні сльози,
Це вічне щастя і одвічний біль.
Це — сонце і тепло, сніги й морози,
Мед на вуста й на вічні рани сіль.
Як на троянді — колючки і квіти,
Так і в житті є радість і печаль.
Високі мрії й дуже різні діти...
Чомусь таке трапляється, на жаль.
Всім хочеться все мати в ідеалі,
Причому водночас і без зусиль.
Щоб щастя без труда і без печалі
Пливло саме у руки звідусіль.
Та у житті такого не буває
Й запам’ятати треба в чому річ:
Зоря щаслива лиш тоді засяє,
Якщо трудитись будеш день і ніч.
А діти — це і щастя, і турбота,
Відповідальність і тривога теж.
Без відпочинку й вихідних робота, 
Любов така, яка не має меж!
                                      Н. Красоткіна


Рекомендації щодо виховання

1.Повірте у неповторність своєї дитини, у те, що вона — єдина, унікальна, не схожа на жодну іншу і не є вашою точною копією. Тому не варто вимагати від неї реалізації заданої вами життєвої програми і досягнення поставленої вами мети. Дайте їй право прожити власне життя.

2.Дозвольте дитині бути собою, зі своїми вада¬ми, вразливими місцями. Приймайте її такою, якою вона є. Підкреслюйте її сильні сторони.

3.Не поправляйте дитину у присутності сто¬ронніх. Якщо ви скажете їй усе спокійно, віч-на-віч, вона зверне набагато більше уваги на ваше за¬уваження. Не читайте дитині нотації і не кричіть на неї, інакше вона буде змушена захищатися, прикидатися глухою.

4.Обираючи знаряддя виховного впливу, вда¬вайтеся до ласки та заохочення, а не до покаран¬ня та осуду.

5.Намагайтеся, щоб ваша любов не перетвори¬лася на вседозволеність та бездоглядність. Вста¬новіть чіткі межі дозволеного і дозвольте дитині вільно діяти в цих межах.


Пам'ятка для батьків
   Дитина-підліток. Ви робите усе, щоб Ваша дитина стала стала щасливою людиною. Але цей шлях - складний. Дитина переходить від дитинства до зрілості, і на цьому шляху з нею відбувається велика кількість змін. Іноді ці зміни небередбачувані, їх неможливо вирішити без конфліктів і душевних хвилювань.
     Не існує універсального вирішення проблем, з якими зустрічаються батьки дітей-підлітків. Адже кожен із нас - унікальна особистість. Щоб не помилитися, варто уникати батьківських міфів.

           
       Батьківські міфи та істини

Міф №1. Батьки несуть відповідальність за те, щоб їхні діти стали щасливими, діяльми і повноцінними дорослими людьми.

Істина. Насправді, батьки створюють умови для розвитку особистісного і творчого потенціалу, а діти самі роблять вибір, вчаться на власних помилках. Пригадайте власне життя. Чи слухали Ви поради батьків?



Міф №2. Батьки повинні любити своїх дітей.

Істина. Насправді, батьки створюють умови для розвитку особистісного і творчого потенціалу, а діти самі роблять вибір, вчаться на власних помилках. Звичайно, батьки люблять своїх дітей, навіть, коли їм не подобаються деякі їхні дії та вчинки. Не думайте, якщо дитина перестала Вам подобатися, Ви перестали її любити. Діти - це люди, яким притаманні як позитивні, так і негативні риси.



Міф №3. Батьки завжди повинні мати владу над своїми дітьми.

Істина. Насправді, потрібна влада над собою, а не над дитиною, щоб діти вважали своїх батьків за взірець. Діти не цінують домінування сили та влади, а цінують розуміння та повагу, і саме це їх спонукає до позитивних дій.



Міф №4. Знання про те, як бути гарними батьками, приходить природним шляхом.

Істина. Ні. Життя змінюється, і бути гарними батьками - це велика праця над собою.




Висновок. Виховання дітей - складний процес, який триває довго. Довше, ніж ми можемо собі уявити. Спробуйте всеж-таки отримати від цього задоволення.

Немає коментарів:

Дописати коментар